, všichni jsme to viděli, když se díváme na některé velké na internetových prodejcích (Saks, Neimans atd.); Limit, který je kladen na množství sáčků, které si můžeme koupit. Věřili jste někdy, proč existuje limit? Článek ve včerejších dobách New York Times se dostane na dno, proč je na tomto zboží limit, a také to má co do činění se slabým dolarem. Všichni chápou, že dolar je slabý, vidíme to, když cestujeme, slyšíme to ve zprávách, má to dopad na nás. Avšak pro všechny milovníky kabelky to ovlivňuje více, než víme. V únoru bude mít špičková značka Hermes mnohem větší než obvyklá zvýšení nákladů (říká se, že je asi 12%, což je naprosto šílené) od slabého dolaru. I když je to jen součást ledovce, americký dolar, který je tak slabý, má dopad na to, co se děje na designérském trhu. Toto je velmi fascinující zkontrolovaná níže:

Článek přes NYT a také spisovatel Eric Wilson

U produktů, které jsou skutečně žádané, jako jsou herní konzole Wii, vstupenky do Super Bowl nebo plechovky kukuřičných nibletů v den dvojité kupon, se může zdát rozumné omezit číslo, které si klient může koupit najednou.

Návštěvníci drobného tisku na webových stránkách špičkových maloobchodníků, jako je Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus, a Bergdorf Goodman, mohou být překvapeni, když zjistí, že taková politika se nyní vztahuje také na designérské kabelky, jako jsou nejnovější Pradovy nejnovější nylonové styly, Pradové, Pradovy nejnovější ruched nylonové styly. které výdaje 1 290 $; Podpis Bottega Venety tkané kožené kožené hobos, za 1 490 $; stejně jako nová obdélníková spojka Yves Saint Laurent, která se jeví jako pohlednice adresovaná návrháři (s razítkem 1 395 $).

“Kvůli významné poptávce,” varovali budoucí nakupující, “klient si může objednat více než tři jednotky těchto produktů každých 30 dní.”

Populární, tašky mohou být. Přesně však, kolik klientů, kteří za ně mohou zaplatit, skutečně chce více než jeden, nebo za to tři?

Na jeho tváři se tato politika zdá zvláštní; To je, protože to opravdu nemá nic společného s významnou poptávkou. Spíše je to strach, že zahraniční kupci, kteří využívají vážně oslabeného dolaru Spojených států, hromadí tašky, poté je prodají v Evropě nebo Asii, kde přesně stejné produkty v Pradě i v obchodech Gucci obecně náklady na 20 až 40 procenta více. Prominentní taška Yves Saint Laurent Downtown, která je omezena na tři na klienta v Saks Fifth Avenue a Bergdorf Goodman, stojí 1 495 $. Ve společnosti Harvey Nichols v Londýně je přesně stejná taška – 910 liber (nebo asi 1 796 $).

Zahraniční turisté, kteří zacházejí s americkými obchodními domy, jako by se jedná o celostátní výprodej, byli pro maloobchodníky do značné míry považováni za výhodné, a podle některých odhadů byli tito nakupující jedinou jasnou oblastí v jinak slabé prodejní sezóně. Tato nákladová síla však nebyla tak vítána u špičkových podniků, jako je Gucci a Prada, které strávily poslední desetiletí snahou oslovit tyto klienty ve svých domácích zemích otevřením nákladných nových obchodů po celé Evropě i Asii.

Nyní tyto podnikání zažívají bodnutí od progresivně informovaných srovnávacích nakupujících, ne -li vážnější stávku z šedého trhu návrhářských produktů, které byly znovu prodány z amerických obchodů.

Ron Frasch, hlavní prodejce Saks Fifth Avenue, který má 54 obchodů po celé zemi, uvedl, že počet zahraničních nakupujících, kteří se snaží koupit několik produktů v obchodech, byl „docela menší“, dodal však: „Je to určitě problém, který je určitě problém, který Sledujeme. “Kromě omezení prodeje na internetu může Saks odmítnout nákupy duplicitního produktu zákazníka v obchodech případ od případu.

“Snažíme se využít velké množství logiky i typického smyslu, pokud cítíme, že někdo využívá výhodu,” řekl pan Frasch. „Prověřujeme si na úrovni obchodu i na obchodní úrovni jakýkoli typ vzorů. Jsme nesmírně citliví, první i především, abychom sloužili zákazníkovi, avšak za druhé k jakémukoli potenciálnímu prodávání zákazníků. “

Ginger Reeder, mluvčí Neimana Marcuse, uvedla, že jeho politika na internetu se vztahuje na konkrétní tašky a boty nabízené od návrhářů, kteří požádali firmu o omezení prodeje.

“Pracujeme s našimi prodejci,” řekla paní Reederová. “Je to pro ně především bezpečnost, chránit jejich distribuci před dostupnými taškami na šedý trh.”

Prozatím se politiky Saks, Neiman Marcus a Bergdorf Goodman vztahují pouze na internetový prodej peněženek, boty z Prady a na štítcích skupiny Gucci (Gucci má Yves Saint Laurent a Bottega Veneta). Nejedná se však o jiné špičkové značky, jako je Dior nebo Givenchy, které mají soupeřící módní konglomerát LVMH. Mezitím LVMH nabízí své peněženky Louis Vuitton na internetu pouze na svém vlastním webu, www.eluxury.com, kde je politika ještě přísnější: dva z každého stylu na zákazníka za kalendářní rok.

Neexistují žádná stanovená omezení při nákupuUvnitř 39 poboček Neiman Marcus nebo v obchodě Bergdorf Goodman společnosti na Manhattanu, uvedla paní Reederová. Prodejní partner v Bergdorfu však tento týden uvedl, že personál byl instruován, aby využíval diskrétnost s klienty, kteří chtějí koupit velké množství položek. Prodavač v obchodě Louis Vuitton přes ulici uvedl, že klient, který se snaží koupit více než dvě tašky, by byl požádán, aby poskytl důvod. Oba hovořili pod podmínkou anonymity, protože jim není umožněno mluvit s reportéry.

Žádný z tvůrců značek návrhářů by o těchto zásadách hovořil za rekord, ale řada vedoucích pracovníků však soukromě uznala, že mají zabránit tomu, aby se tašky znovu prodaly.

Během špičkového rozmachu roku 2000 i v roce 2001, kdy se nakupující seřadili na ulici před Gucci, Hermlá a také v Paříži Vuitton, podnik vyvolal kritiku za to, že se objevily limity do nárazu v tašce, které se objevily být zaměřen především na orientální nakupující. Někteří orientální klienti si stěžovali, že jim bylo zakázáno v obchodech Vuitton, a také by mohli být objeveni na Champs-‰ © es nabízející platit západním turistům za to, aby za ně koupili tašky.

Někteří maloobchodní analytici překvapili, jak rychle se myšlenka kvót ve Spojených státech objevila „“ a nejen pro kabelky. Ve svém internetovém obchodě Apple v současné době omezuje klienty na pět iPhone na objednávku.

„Nejedná se o neobvyklou okolnost pro značkové značky,“ uvedla Claudia D’Arpizio, špičková konzultantka produktů v Bain & Business v Miláně. “Pro Spojené státy je to neobvyklé.” Nyní se mění geografie turistických toků. “

V 80. letech američtí i orientální turisté běžně nakupovali pro špičkové vyjednávání v Itálii, když byla Lira slabá proti dolaru. Od té doby, co dolar zahájil spirálovitý pokles proti euru v roce 2000, brzy po svém zavedení jako evropská typická měna, se turistický příliv zaměřený na hodnotu přesunul do Spojených států.

Cestovatelé, kteří nakupují několik produktů, které mají prodávat do domu Buddies Back House, jsou jen malou částí šedého trhu, uvedl Fred Felman, hlavní inzertní policista MarkMonitor, společnost San Francisco specializující se na ochranu značky. Je to problematičtější, když odborní sítě kupujících prodávají špičkové produkty s malými obchody po celé Asii nebo s internetovými prodejci, jako je eBay.

Minulý měsíc, Patricia Pao, nezávislá maloobchodní konzultantka, se objevila na letovém terminálu v Newarku z Los Angeles a oslovila se k ní mladá dáma, která ji požádala, aby pomohla uzavřít kufr tím, že na ní sedí. Dáma se vracela do Slovinska s tím, co vypadalo jako 200 párů návrhářských džíny, nejméně nákladné s nákladovou značkou 228 $.

“Uvedla, že prodejem džínového domu by mohla nejen pokrýt náklady na svou cestu, ale také by mohla dosáhnout zisku,” řekla paní Pao. “Oslavený dolar způsobuje, že všechno tady vypadá jako bonanza.”

Vzhledem k tomu, že anekdoty o zahraničních zákaznících, kteří se hrnou na nákup elektroniky, se hračky i na Manhattanu opravdové majetek skončily běžnějšími, analytici debatují o dlouhodobém efektu nákupu cestovního ruchu na značky, na které jsou umístěny prémii na jejich exkluzivitu.

“Představte si situaci, kdy máte lidi, kteří si kupují všechny své věci,” řekla paní Pao. “V krátkodobém horizontu, ale v dlouhodobém horizontu, ale v dlouhodobém horizontu ne, protože nechápete, kam se tržby probíhají, a to je pro tyto lidi nesmírně děsivé.”

Vzhledem k tomu, jak přesně je obtížné zvládnout každý prvek distribuce, někteří by však naznačovali, že ukazatel vhodnosti „„ rostoucí šedý trh, stát ““ by měl být považován za šanci pro značky vydělávat, když je poptávka nejsilnější.

„Do Evropy se vrací do Evropy podzemní železnice ipodů,“ uvedla Susan Nelson, výkonná ředitelka Landor Associates, značkové společnosti v San Franciscu. “Na rozdíl od poškození značky se domnívám, že to produkuje trochu mystiku.”

Kabelové kvóty samozřejmě nemusí být nejúčinnějším řešením stejně, přemýšlení o mnoha metodách, které si nakupující mohou kolem nich obejít. ““ Například využitím několika karet úvěrové historie nebo nákupem z více než jednoho obchodu. Avšak alternativní „“ rostoucí náklady na evropské špičkové produkty nabízené ve Spojených státech, protože mnoho podniků začalo dělat „“ nebezpečí odcizující americké spotřebitele nebo poskytovat výhodu americkým špičkovým konkurentům.

“Co nechtějí vidět,” řekla paní Nelsonová, “je pro to, aby byl trh zaplaven tím, co si myslí, že jsou levnými kabelkami.”

Zvláště ne jejich vlastní.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *